درب PVC

  • کلاف چوب روس داخل شبکه هانیکام
  • ورق HDF سه میل روکش کاستامانای ترکیه
  • روکش PVC دو میکرون کره ­ای در رنگهای متنوع
  • کلاف درب بنا به درخواست مشتری هم قابل PVC شدن می باشد و هم قابلیت ABS را دارد

درب ABS

ABS ای بی اس (ضدآب)

درب‌های ABS ضدآب از جنس پلیمرپلاستیکی که مانند بقیه دربهای داخلی تولید می‌شود با این تفاوت که روی درب ورق از جنس پلاستیک پرس می‌شود. و دور تا دور آن نیز با رزین پوشش داده می‌شود که کاملاً ضدآب می‌شود.

درب HDF

کلاف چوب روس- ۳/۷×۵
روکش کاستانامای ترکیه (۳ میل)
داخل شبکه هانیکام

درب HPL

HPL اچ پی ال
کلاف چوب روس
روکش ملامینه ۵ میل (بدون نیاز به رنگ)
در رنگها و طرح‌های متنوع
ضدخش و مقاوم در مقابل آب

بازسازی ساختمان , درببازسازی ساختمان , درب

بازسازی ساختمان , درب

انواع درب داخلی ( اتاقی)

انواع دربهای اتاقی که در ساختمان ها به کار می روند به چند دسته اصلی تقسیم می شوند که هر کدام کارآیی و در عین حال زیبایی خاص خود را دارا می باشند. در ادامه به توضیح مختصری در مورد آن ها می پردازیم.

انواع دربهای اتاقی:

1-درب HDF

2-درب MDF

3-درب HPL

4-درب ABS

5-درب PVC

دربهای ذکر شده در بالا از رایج ترین انواع تولیدی در ایران می باشند که شاید به جرات بتوان گفت که دربهای HDF سهم بزرگی از بازار دربهای داخلی را تصاحب کرده اند. دلیل این موضوع را می توان در زیبایی و تنوع مدلهای آن دانست.

1-hdf:

این دربها که مخفف (HIGH DENSITY FIBER) می باشند، یکی از پرطرفدارترین ها در زمینه دربهای داخلی محسوب می شوند. دربهای اچ دی اف به دو صورت خام و رنگ شده در ساختمان ها به کار می روند که نوع خام آن بدون رنگ می باشد و پس از تحویل توسط مالک یا سازنده می بایست رنگ شود اما نوع رنگ شده دربهای اچ دی اف که در کارخانه رنگ می شوند و هم از نظر نوع رنگ و هم از نظر سیستم رنگ آمیزی دارای کیفیت بالاتری می باشند.

2-mdf:

این دربها که مخفف (MEDIUM DENSITY FIBER) می باشند، بیشتر به جای آنکه در دربهای اتاقی مورد استفاده قرار بگیرند در دربهای ورودی ساختمان ها استفاده می شوند. به دلیل هزینه بالاتری که نسبت به دربهای HDF دارند سازندگان برای دربهای اتاقی و داخلی کمتر از اینها استفاده می کنند.

استفاده از دربهای hdf را به صرفه تر است. اما به دلیل آنکه MDF از استحکام بیشتری برخوردار هستند در دربهای ورودی ساختمان ها از آن ها استفاده می کنند. در حالی که استفاده از دربهای HDF در محل ورودی ساختمان ها کار اصولی و عاقلانه ای به نظر نمی رسد. درب های MDF باروکش های متنوعی در بازار تولید می گردد که روکش لمینیت یکی از جدیدترین و با دوام ترین آنها می باشد. روکش LAMINATE ها در 30 مدل متنوع هم به صورت تک رنگ و هم به صورت ترکیبی دو رنگ و هم به صورت CNC دار قابل اجرا می باشد.

3-HPL:

این دربها که در واقع hdf با روکش ملامینه هستند نسبت به دو مدل ذکر شده در بالا کم هزینه تر می باشند. زیرا دربهای HPL به علت داشتن روکش ملامینه دیگر نیازی به رنگ شدن ندارند و در نتیجه اضافه بهای رنگ شدن آن که در دو مدل بالا وجود داشت از این نوع دربها کسر می گردد.

به علت سرعت بالای تولید این محصول در پروژه های انبوه سازی که نیاز می باشد تا در کمترین زمان ممکن تحویل دربها میسر شود درب HPL بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. البته این را نیز باید در نظر داشت که در مقابل مزیت کم هزینه تر بودن و سرعت بالای ساخت این نوع دربها معایبی نیز دارند که نمی توان از آن چشم پوشی کرد. یکی از عیبهای مهم و اصلی آنها کیفیت پایینشان نسبت به دربهای HDF و MDF و... می باشد. دربهای HPL معمولا دوام خوبی ندارند و بعد از مدتی مالک را دچار مشکل می کنند.

4-ABS:

دربهای ABS یا به عبارت دیگر ضد آب از محصولاتی هستند که امروز کاربرد گسترده تری پیدا کرده اند. دربهای ضد آب همانطور که از نامشان پیداست در مقابل آب و رطوبت مقاومت بالایی دارند و در بیشتر موارد در ساختمان ها برای دربهای سرویس بهداشتی و حمام مورد استفاده قرار می گیرند.

این دربها به دلیل داشتن رویه ضد آب که بر روی کلاف چوبی پرس می شوند مانع از عبور آب و رطوبت به ساختمان داخلی درب می شوند. دور تا دور کلاف آن نیز که نمیتوان رویه ABS را پرس کرد و از جهاتی در مقابل آب و رطوبت آسیب پذیر است با مایعی به نام رزین پوشانده می شود تا درب از هر نظر عایق رطوبتی باشد. اما در مقابل مزایای آن عیبهایی نیز دارد که از مهمترین آنها زمان بر بودن ساخت را می توان نام برد.

5-PVC:

این نوع از محصولات که برای دربهای اتاقی مورد استفاده قرار می گیرند همان HDF و MDF با روکش پی وی سی می باشند. روکش های پی وی سی را می توان به نوعی مقاوم در برابر رطوبت و آب دانست و میتواند انتظارات گروهی را که هم بدنبال دربی مقاوم در برابر رطوبت و هم بدنبال زیبایی درب می باشند برآورده کند.

اما یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب این نوع دربها این است که به هیچ عنوان در محل نصب درب نباید در مقابل نور و حرارت مستقیم خورشید قرار بگیرد زیرا به مرور زمان بر اثر حرارت روکش PVC از کلاف درب جدا شده و در اصطلاح خودش را می اندازد.درب اتاقی روکش PVC یکی از لوکس ترین کارهای تولیدی می باشد که به صورت کامل وکیوم می باشد.این درب ها به صورت شیشه خور و بدون شیشه قابل تولید می باشد.