بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه

در این مطلب قصد داریم نکاتی پیرامون بازسازی آشپزخانه بیان نماییم. پیش از هر چیز لازم است شما را با انواع دکوراسیون آشپزخانه آشنا کنیم.

فضای آشپزخانه قلب هر خانه ای است که دکوراسیون آن تاثیر بسزایی در روحیه افراد به خصوص خانم ها ایجاد می کند. آشپزخانه از لحاظ فرم فضایی به 6 دسته کلی تقسیم می شود.

آشپزخانه خطی یک طرفه

این سبک چیدمان، مدرن و تا حدودی جدیدتر است. در این سبک مرز مشخصی بین فضای آشپزخانه با نشیمن و غذاخوری وجود ندارد. از ویژگی های آشپزخانه خطی یک طرفه این است که فضا بزرگ تر از آنچه هست دیده می شود و می توان با استفاده از عناصری که در فضای آشپزخانه کاربرد دارند در ابعاد آن تا حدودی تغییرات ایجاد نمود. در واقع این نوع دکوراسیون خاصیت انطباق پذیری بالایی با سایر فضاها داشته و سیال است.

آشپزخانه خطی | بازسازی آشپزخانه

آشپزخانه خطی دو طرفه

این نوع آشپزخانه مدولار مناسب خانه هایی است که افراد می خواهند بیشترین استفاده را از فضای موجود ببرند. برای کارایی حداکثری از این چیدمان فاصله بین دو خط آشپزخانه باید فاصله مناسبی باشد. در صورت پیروی از این چیدمان، همه عناصر آشپزخانه بدون هیچ مشکلی قابل دسترسی خواهند بود.

آشپزخانه خطی | بازسازی آشپزخانه

آشپزخانه U شکل

این آشپزخانه مناسب برای هر نوع فضایی می باشد؛ هم اتاق های بزرگ و هم کوچک. از لحاظ ظاهری و سطح کار، فضای U شکل کاملا ایده آل است. در این چیدمان فضای مناسب و کافی برای شستشو و پخت و پز وجود دارد.

آشپزخانه U شکل | بازسازی آشپزخانه

آشپزخانه L شکل

فرم L برای خانه های کوچک و جاهایی که فضای کمتری برای آشپزخانه است استفاده می شود. همچنین اگر اتاق ها به اندازه کافی بزرگ باشند، چنین فرمی حتی فضای مناسبی برای یک میز ناهار خوری خواهد داشت.

آشپزخانه L شکل | بازسازی آشپزخانه

آشپزخانه G شکل

فرم G شکل آشپزخانه هم راحتی U شکل و هم لبه تیز L شکل را با هم به ارمغان می آورد، و مزایای استفاده از آن را در هر دو طرف ارائه می دهد. چیدمان G شکل برای فضاهای بسیار بزرگ مناسب است و معمولا آشپزخانه در این چیدمان دلباز تر به نظر می رسد.

یکی از دلایلی که طراحان، آشپزخانه G شکل را جذاب می دانند این است که آنها یک دایره تقریبا کامل از فضای همگن برای آشپز ایجاد می کنند، در حالی که سایرین می توانند فضایی برای نشستن و تعامل با آشپزخانه از خارج داشته باشند.

آشپزخانه G شکل |بازسازی آشپزخانه

آشپزخانه جزیره ای

به طور کلی این سبک آشپزخانه ها یا جزیره ای هستند یا شبه جزیره ای. گاهی نیز آشپزخانه هر دو ویژگی را داراست. برای اینکه یک آشپزخانه بتواند از هر دو ویژگی استفاده کند، باید در اندازه بزرگتر از حد متوسط باشد. در غیر این صورت جزیره آن کوچک خواهد بود. این دو ویژگی در کنار هم باعث می شود که فضای کاری افزایش یابد اما از مقدار فضای باز کاسته می شود.

آشپزخانه جزیره ای |بازسازی آشپزخانه  آشپزخانه جزیره ای | بازسازی آشپزخانه

در برخی موارد هم آشپزخانه هایی با دو جزیره طراحی می شوند.

آشپزخانه جزیره ای | بازسازی آشپزخانه

تمامی این فرم ها پس از بررسی سایت مورد نظر قابل اجرا خواهند بود. با این شرط که پلان و فضا شرایط لازم برای بازسازی آشپزخانه را دارا باشد.

در زمان های گذشته، آشپزخانه ها فقط در منزل برای آشپزی و غذا دادن به اعضای خانواده بودند. اما اکنون، زمانه تغییر کرده است، شیوه زندگی و نیازهای مردم نیز چنین است. اکنون آشپزخانه ها بسیار شیک تر از قبل شده اند.
در دوره مدرن، آشپزخانه ها در تعادل با هر مکان و یا فضای دیگر خانه هستند. برای کسانی که در شهرهای بزرگ زندگی می کنند سبک آشپزخانه انعکاسی از شیوه زندگی آنها است.

بازسازیو با سابقه ای درخشان در زمینه بازسازی ساختمان و نوسازی از نیاز واقعی شما آگاه بوده و می تواند حداکثر کاربری را برای فضاهای کوچک ایجاد نماید. ما از بهترین مواد اولیه و محصولاتی استفاده می کنیم که عمر طولانی آشپزخانه را تضمین می کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *